Predavanje „Održivi razvoj: Promjena gospodarskog modela“

Pozivamo Vas na predavanje dipl. ing. stroj. Dinka Mandića „Održivi razvoj: Promjena gospodarskog modela“ koja će se održati u Sveučilišnoj knjižnici u ogranku Novi kampus 10.5.2021. u 18 h.

NAPOMENA: Molimo Vas da zbog ograničenog broja posjetitelja potvrdite svoj dolazak na e-mail: kgros@unizd.hr

Predavanjem ćemo doznati što je to održivi razvoj te kako razumjeti važnost održivog razvoja za uravnotežen razvoj koji uzima u obzir moguće okolišne, društvene i ekonomske učinke. Doznat ćemo razloge zbog kojih je dosadašnji gospodarski model nužno zamijeniti novim modelom – kružnim gospodarstvom te koje izazove to stavlja pred nas. Koji su  osnovni parametri ekonomske, socijalne i okolišne paradigme održivog razvoja kao i pripadajuće akcije zaštite okoliša, učinkovitosti resursa, ublažavanja klimatskih promjena!