Sveučilišna knjižnica

Dr. Ante Starčevića 12
53 000 Gospić
tel: 053/665-343

Radno vrijeme za korisnike:

Ponedjeljak,utorak,srijeda i četvrtak od 8:30h do 18:00h

Petak od 8:30h do 15:30h

Radno vrijeme u rujnu 2020.

Od 01. 9. 2020. knjižnica Odjela za nastavničke studije u Gospiću radi od ponedjeljka do petka od 8.00 do 16.00 h.

Molimo Vas da građu koju želite posuditi naručujete putem e-maila dcanic@unizd.hr i mfranic@unizd.hr ili na broj telefona 053-665-343. Svi naručeni naslovi čekat će vas u prizemlju pokraj knjižnice, a o tome ćete dobiti obavijest e-mailom. Vraćanje knjiga bit će moguće na označenom mjestu u prizemlju zgrade.

Korisnici će moći koristiti čitaonicu (najviše 3 korisnika istovremeno).

Molimo korisnike da se zbog svoje i naše sigurnosti prilikom dolaska pridržavaju uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezanih uz održavanje socijalne distance, korištenje dezinfekcijskih sredstava, zaštitnih maski i drugih sredstava zaštite!

Dubravka Čanić, dipl.knjižničar (Voditeljica Ogranka): dcanic@unizd.hr, tel: 053/665-356

Marina Franić Šimunić, pomoćna knjižničarka: mfranic@unizd.hr, tel: 053/665-343

O knjižnici:

Knjižnica Odjela za nastavnički studij u Gospiću  započinje sa svojom djelatnošću  osnivanjem Pedagoške akademije 1963. godine kao nasljednica Učiteljske škole iz 1919. godine.

Danas knjižnica kao sastavna jedinica Sveučilišne knjižnice u Zadru posjeduje više od 11.500 svezaka knjižne građe,  te oko 622 naslova časopisa  (1915 svezaka)  - u pretplati  27  naslova tekuće periodike.

Smještena je na prvom katu zgrade  na prostoru od 108 m2  podijeljenih na zatvoreni fond (spremište stare građe) i otvoreni pristup gdje se nalazi  posudbeni odjel i čitaonica sa referentnom zbirkom i zbirkom periodike.

Čitaonica ima 14 sjedećih mjesta, te  dva mjesta za rad na računalima. Računala su namijenjena za izradu seminarskih, diplomskih radova, pripreme za predavanje i pretraživanje on line baze podataka.