Izborni kolegij Informacijska pismenost

Poštovane studentice i studenti,

u ljetnom semestru možete slušati izborni predmet Informacijska pismenost. Izvode ga zajedno nastavnici s Odjela za informacijske znanosti i knjižničari iz Sveučilišne knjižnice, a nosi 3 ECTS boda. Kolegij je primarno namijenjen studentima prve godine preddiplomskog studija, ali ga mogu izabrati i studenti viših godina. Potražite ga na listi izbornih kolegija.

Termin održavanja je srijeda 8.30 - 10.00, online ili učionica 39.

Upisi će se primati na e-mail iznanosti@unizd.hr / tradil@unizd.hr . Molimo da napišete vaše ime i prezime, godinu studija te studijsku grupu.

Odabir izbornog predmeta Informacijska pismenost dati će vam odgovore na ova sljedeća (i još brojna druga) pitanja: KAKO SE SNAĆI U OBILJU INFORMACIJA? GDJE I KAKO PRONAĆI ČLANKE? KAKO VREDNOVATI INFORMACIJE? KAKO KORISTITI BAZE PODATAKA? ZAŠTO CITIRATI (I ZAŠTO NE COPY-PASTE)? ŠTO MI SVE NUDI SVEUČLIŠNA KNJIŽNICA?