Radionica Sveučilišne knjižnice "Kako (ne)biti u (ras)koraku s najnovijim znanstvenim dostignućima?"

U sklopu manifestacije Festival znanosti 2018 Sveučilišna knjižnica organizira radionicu "Kako (ne)biti u (ras)koraku s najnovijim znanstvenim dostignućima?" koja će se održati u petak, 20. travnja 2018. od 10 do 12 sati u računalnoj učionici Knjižnice Novi kampus (Ulica dr. FranjeTuđmana 24i).

Tema radionice je praćenje i pregled posljednjih znanstvenih dostignuća  kao i ciljano praćenje utjecajnih publikacija i autora. Polaznici će se upoznati s mogućnostima praćenja znanstvenih informacija u bibliografskim bazama podataka (Web of Science Core Collection, Journal  Citation Reports, Scopus, Scimago Journal & Country Rank) te na društveno-izdavačkim platformama (Google Scholar, Academia.edu, ResearchGate).  Radionica je prvenstveno namijenjena znanstvenicima te studentima poslijediplomskih studija, ali i svim ostalim zainteresiranima.

Za sudjelovanje je potrebna prijava na ovoj poveznici. Rok za prijavu je 18. travnja.

Za dodatne informacije možete se obratiti izvoditeljima radionice:

Zrinka Džoić, mag. bibl., zdzoic@unizd.hr, 023/200 744;

Danijel Mofardin, mag. bibl., dmofardi1@unizd.hr, 023/200 516.