Nove usluge podrške za nastavnike, suradnike i doktorande - pomoć pri izradi profila Google Znalac, Hrvatske znanstvene bibliografije, ORCHID itd.

Sveučilišna knjižnica je proširila usluge namijenjene edukaciji nastavnika i suradnika te nas od sada možete kontaktirati za pomoć pri:

• pretraživanju baza podataka – tematska pretraživanja, citiranost i dr.
  • izradi osobnih profila u bibliografijama, društvenim mrežama za znanstvenike i slično, npr. Hrvatska znanstvena bibliografija (Crosbi), Google Znalac, Academia.edu, ResearchGate, ORCID;
  • procjeni kvalitete znanstvenih časopisa i konferencija na osnovi metričkih pokazatelja (indeksiranosti u bibliografskim bazama podataka itd);
  • korištenju programa za upravljanje bibliorafskim podacima – Mendeley, Zotero;
  • korištenju programa za otkrivanje plagijata – Turnitin.

Za više informacija i dogovor o terminu možete nam se obratiti putem maila knjiznica@unizd.hr, na telefon 200-516,  kao i izravno u predsoblju središnje čitaonice. Individualne instrukcije se održavaju utorkom od 9 do 12 sati u predsoblju središnje čitaonice uz prethodni dogovor mailom ili telefonom.

Opis ostalih edukacijskih usluga Sveučilišne knjižnice