Prstopriče - izložba taktilnih slikovnica studenata Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja

Taktilna slikovnica omogućuje poseban doživljaj „čitanja prstima“, a možemo je definirati kao knjigu u kojoj su osim teksta prilagođene i slike. Taktilna je slikovnica napravljena tako da je slijepo ili slabovidno dijete može percipirati putem dodira. U izdavaštvu se pojavila relativno nedavno i stoga je vrlo malo zastupljena na tržištu. Taktilna slikovnica zahtijeva vrlo složen postupak izrade koji ne dozvoljava njezinu strojnu serijsku proizvodnju, stoga je to bio poticaj studentima Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja da pristupe njihovoj izradi. Na izložbi će biti zastupljeni radovi studenata koji su izrađeni u sklopu kolegija Hrvatska dječja književnost (doc. dr. sc. Katarina Ivon).

Otvaranje izložbe Prstopriče održat će se u ponedjeljak 18. travnja u 11:30 sati u Sveučilišnoj knjižnici (ogranak Novi kampus). Izložba ostaje postavljena do kraja travnja.

Izložba je dio programa Festival znanosti.