PsycARTICLES i PsycINFO – pristup bazama sa i izvan Sveučilišta

PsycARTICLES  i PsycINFO – pristup bazama sa i izvan Sveučilišta

Bazama PsycARTICLES  i PsycINFO od sada možete pristupati kako sa tako i izvan Sveučilišta preko poveznica koje su navedene na popisu baza podataka Sveučilišne knjižnice: Sveučilišna knjižnica – Baze podataka.  Izvan Sveučilišta pristupa se prateći poveznice i upisujući broj članke iskaznice Sveučilišne knjižnice (upisan na poleđini iskaznice).

PsycARTICLES Američkog udruženja psihologa (APA) je baza cjelovitih tekstova recenziranih stručnih i znanstvenih članaka s područja psihologije. Baza sadrži više od 153 000 članaka iz gotovo 80 časopisa u izdanju APA-e, njezine izdavačke kuće Educational Publishing Foundation (EPF) te drugih organizacija, uključujući Kanadsko udruženje psihologa te izdavačku kuću Hogrefe Publishing Group. Obuhvaćen je sadržaj od 1894. do danas.

PsycINFO je bibliografska baza koja sadrži zapise radova iz časopisa, poglavlja knjiga, disertacija i dr. s područja psihologije.