Predavanje ''Otvorena znanost - sve o otvorenom pristupu informacijama u znanosti i novim trendovima u znanstvenoj komunikaciji''

Sveučilišna knjižnica i Knjižnica Instituta Ruđer Bošković pozivaju na predavanje ''Otvorena znanost- sve o otvorenom pristupu informacijama u znanosti i novim trendovima u znanstvenoj komunikaciji'' koje će se držati u srijedu,1.listopada 2014., od  11 do 16 sati u zgradi Rektorata u dvorani PDS-a (Mihovila Pavlinovića bb, II.kat).

Predavanje je namijenjeno znanstvenicima, kreatorima znanstvene politike, urednicima znanstvenih časopisa, mladim istraživačima i studentima. Riječ je o tri bloka predavanja na temu ''Uvod u otvoreni pristup i otvorenu znanstvenu komunikaciju''( predavač: dr.sc. Jadranka Stojanovski), ''Otvoreni pristup publikacijama'' (predavač: Bojan Macan)  i ''Otvoreni pristup istraživačkim podacima'' ( predavač: Alen Vodopijevac).

Za sudjelovanje na predavanju potrebno se prijaviti  na http://www.lib.irb.hr/edukacija/. Više informacija o samim predavanjima nalazi se ovdje.